Prestan CPR Aile Paketi, Işıklı

  • Prestan
  • PRS0040

 

1.     Set 1 adet yarım boy yetişkin maket,1 adet yarım boy çocuk maket ve 1 adet yeni doğan bebek maket içermelidir.

2.     Maketler görünüş ve yapı olarak gerçekçi olmalıdır.

3.     Erişkin maketler kafa kısmından ayrılabilmelidir.

4.     Erişkin maketler, yetişkin bir hastanın vücut anatomisini  simule edebilmelidir.

5.     Çocuk maket, çocuk bir hastanın vücut anatomisini simule edebilmelidir.

6.     Yeni doğan maketi, yeni doğan bir bebeğin vücut anatomisini  simule edebilmelidir.

7.     Tüm maketlerin bir arada saklandığı ve taşındığı pratik  Taşıma çantası olmalıdır.

8.     Set içerisinde verilen bütün maketlerin içerisinde; kompresyon sayısını  göstererek hızlı ve doğru geri bildirim sağlayan dijital CPR hız izleyicisi olmalıdır.

9.     Set içerisinde verilen bütün maketlerde kompresyon sayısına duyarlı olarak  kullanıcıya bilgiler vererek, CPR’ nın yeterli veya yetersizliğini gösteren 4 farklı ışık göstergesi  bulunmalıdır.

10.  Işık göstergesi : 0-59 aralığındaki  kompresyonlarda  kırmızı ışık, 60-79 aralığındaki kompresyonlarda  sarı ışık ,  80-99 aralığındaki kompresyonlarda  yeşil ışık , 100 ve üzeri aralığındaki kompresyonlarda ise çift yeşil ışık yanmasını sağlayan uyarı sistemi bulunmalıdır.Bu sayılar Gerektiğinde güncel rehberlere uyarlanabilmelidir.

11.  Set içerisinde verilen bütün maketler kompresyon yapılırken görsel hız monitörünün yanı sıra  doğru bası derinliğinde mekanik uyarı sesi vermelidir.

12.  Set içerisindeki maketler özel dizayn edilmiş kapaklı formları sayesinde kolay kurulabilir ve korunabilir ve açılabilir  yapıda olmalıdır.

13.  Set içerisindeki maketler çene itme manevrasını simule edebilmelidirler.

14.  Doğru  çene manevrası  yapılınca göğüs şişmeli,Prosedür doğru bir şekilde uygulanmaz ise hava yoluna erişim engellenmeli ve göğüs şişmemelidir.

15.  Set içerisindeki maketlerin cilt dokuları AED ün pedlerinin yapışabileceği  yapıda olmalı ve pedler geri kaldırıldığında mankenin cilt dokusu zarar görmemelidir.

16.  Her Set içerisinde suni solunum için 10 adet disposable ağızlık ve hava verildiğinde şişmeyi sağlayan akciğer balonu olmalıdır. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: CPR Maketi, CPR Mankeni, Prestan,

Whatsapp